top of page

День пам'яті жертв голодомору

... Свічка пам’яті уже не згасне,

Доки очі дивляться на нас,

Очі тих, хто згинув передчасно,

Їх ніколи не забуде час.

Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, засуджуючи тих, хто ініціював та створив цю наджахливу сторінку в історії України.

Слюсар Н. В., бібліотекар НВК "МРІЯ", підготувала тематичну виставку, мета якої – донести правду сучасникам про цю трагедію.




Автор роботи - Бодня Віталій, учень 10-Б класу. Читці - Рогульська Єлизавета, Бойницький Сергій (11-А клас), Івженко Єлизавета (11-Б клас), Коротич Крістіна, Степченкова Катерина (10-А клас), Барановський Євген (10-Б клас)




Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок став Голодомор 1932-1933 років.

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у школі були проведенні інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні та гості школи. Учні 6-7 класів під керівництвом учителя історії Єлфімової І. І. переглянули короткометражну кінострічку «Голодний дух». У класах пройшла акція «Незабудки пам’яті». Учні 10-А класу під час уроку «Спогади свідків/особисті історії крізь антропологічну перспективу краєзнавчого знання про Голодомор» читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Учні 10-Б класу взяли участь у заході, який провела Вугледарська публічна бібліотека «Бібліотека як зберігач/транслятор краєзнавчого знання про Голодомор». Ця зустріч запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові й русі її учасників.

Золотарьова Аліса, учениця 10-Б класу, Степченкова Катерина, учениця 10-А класу, під керівництвом учителя історії Єлфімової І. І. взяли участь у VI міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко.




Голодомор - страшна сторінка в історії нашої держави, сьогодні з вихованцями Группа «Вугледарський НВК МРІЯ» ми говорили про ті страшні роки, про те, що ми можемо зробити, щоб подібне ніколи не повторилося. Учні 10-Б класу підготували історії-спогади очевидців, які збирали серед мешканців нашої громади. Ірина Єлфімова розповіла, як збиралися спогади і про важливість збереження пам'яті роду. КНИГА ПАМ'ЯТІ ГОЛОДОМОРУ Донецької області, художні твори про події голодомору, екранізації - все це стало джерелами для живої бесіди та роздумів.

Учні також взяли участь у міні-анкетуванні та для них було проведено експрес-екскурсію бібліотекою.




У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабніший Голод 1932-1933 років, здійснений радянською владою, визнано світовою спільнотою геноцидом українського народу.

26 листопада в НВК "МРІЯ" вшановано пам'ять мільйонів замучених голодом українців: круглий стіл "Спогади свідків/особисті історії крізь антропологічну перспективу краєзнавчого знання про Голодомор" (10-А, учитель історії Єлфімова І. І.), інформаційні хвилини, акція "Незабутка пам'яті" тощо. Пам'ятаємо, щоб ніколи не повторилося...


bottom of page